Sasukeho návrat 3 - Aiola

24. února 2009 v 15:51 | Ann |  Sasukeho návrat
Záře se naposledy rozzářila a pak pohasla. Ve chvíli, kdy nejvíce zářila, z ní vystoupila dívka s krvavě rudými vlasy, v krvavě rudém oblečení a s mečem u pasu. Rozhlédla se kolem sebe a potom promluvila: "Jaká je doba?" zeptala se.
"Špatná." odpověděl Sasuke, "naše vesnice je zničená a my nevíme, kdo to byl."
"A proto chcete použít svitek cestování v čase, i když víte, co jednoho z vás čeká," dokončila Aiola, "nedovolím vám to."
"Ale..." zakoktal se Kakashi.
"Aktivuju jej sama, moje existence je již zbytečná, ale než odejdu na věčnost, vykonám něco, co někomu pomůže. Jsem známa jako zrádkyně a vražedkyně. Chci to změnit." řekla Aiola a vzala svitek, který mezitím Tsunade upustila.
"Jak ten svitek funguje?" zajímal se Sasuke.
"Zaujmete místa vašich minulých já. Pokud byste se chtěli teleportovat až do doby před vaším narozením, prostě se tam zjevíte, ale předpokládám, že tak daleko vaše cestování sahat nebude..." začala Aiola vysvětlovat, "a pak můžete a nemusíte změnit to, co se teprve má stát."
"Je možné, abychom v minulosti stanuli všichni na jednom místě?" vyptával se dál Sasuke.
"Ano, možné to je. Je to dokonce podmínka..." kývla Aiola. "Můžeme tedy začít?" tázavě se po všech rozhlédla.
Všichni kývli a tak Aiola rozbalila svitek a pustila se do příprav. Na zem namalovala hexagram. No, namalovala... Spíš vyrila mečem. Pak všem řekla, aby si tam stoupli. Tak se také stalo. Potom jim Aiola ještě řekla, že se oběví přesně na tomto místě, ale v čase, který si určí. Sdělili jí tedy čas a ona se dala do čtení vět ze svitku.
Bylo to monotóní a zdlouhavé, ale asi po deseti minutách únavného zaříkávání se zablesklo a pětice lidí se ocitla v minulosti.
"Jsme tu?" zeptal se blonďáček, který měl zavřené oči.
"Ano," odpověděli mu všichni sborově, "a máme štěstí, že je knihovna prázdná."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.