Dokonalá vražda

25. ledna 2009 v 23:52 | Ann
Sešli jsme se s Dariem v baru na skleničku. Již bylo pozdě a oba jsme již před tím něco vypili, takže naše rozmluva nebyla zrovna smysluplná. Po pár větách jsme zabředli na naše oblíbené téma - vražda.
"Primitivní vrah dělá primitivní kroky, profesionální vrah dělá profesionální kroky, ale dokonalý vrah..."říkal jsem právě, ale byl jsem přerušen Dariem.
"Marie, dokonalá vražda neexistuje..."
"Proč myslíš?" nedal sem se.
"Možná proto, že jsem se s dokonalou vraždou nikdy nesetkal," odsekl trochu moc zprudka Darius.
"Dokážu ti, že se mýlíš!" stál jsem si na svém.
"A jak to chceš udělat?" dotíral Darius, "jak jsi sám podotkl, primitivní vrah dělá primitivní kroky, to znamená, že ho snadno chytnou. Profesionální vrah dělá kroky profesionální, takže pokud ho mají chytit, musí si všímat i maličkostí, ale není vrah, kterého by nechytili, alespoň pokud vím. Z toho vyplívá, že dokonalá vražda neexistuje."
S těmito slovy se Darius zvedl od baru a odešel.


Následujícího dne byl Darius nalezen mrtvý, ale vrah se nikdy nenašel. Jen já jsem se pochechtával pod fousy. Slíbil jsem Dariovi dokonalou vraždu a tu jsem mu také dal.
Nyní vám chci povědět, jak jsem té dokonalé vraždy docílil.


Již pár dní před tím, než jsme se s Dariem sešli v baru, jsem přemýšlel nad dokonalou vraždou. Nakonec jsem na to přišel. Pokud chcete docílit dokonalé vraždy, čili vraždy, kdy vrah není nikdy dopaden, potřebujete to narafičit tak, aby se vražda odehrála na místě, kde je hodně lidí.
A to se také stalo.
Darius zemřel dopoledne toho dne poté, co jsme se setkali v baru. Na náměstí, kde je pokaždé hodně lidí se to stalo. Stačila mi k tomu jedna narafičená nehoda.
Musím říci jen to, že mě z toho ústavu vyhodili, poté, co jsem zničil polovinu laboratoří svým malým nevinným pokusem, pokusem, jenž vedl k vývoji látky, která se dostane do těla a okamžitě usmrtí. Usmrtí vás, ale ještě potom další půlhodinu fungujete tak, jak máte.
Ovšem jen jako loutka a tak poté, co jsem do Daria omylem vrazil a škrábnul ho špendlíkem namočeným v té látce, o které nikdo neměl ani ponětí, stal se na půlhodinu mojí loutkou.
Po tomto incidentu jsem opustil náměstí a nechal milého Daria dojít k sobě domů. Cesta trvala přesně půl hodiny. A tak, poté, co se dostal k sobě domů, ztratil jsem kontrolu a Darius se zhroutil na příjezdové cestě.


Ano, teď, po letech, v jeden zimní den, kdy sedím na lavičce před Dariovým hrobem, kdy jsem se odhodlal sepsat tenhle svůj čin a v obálce zapečetěné voskem ho položit na hrob, se mi znovu vybavuje rozhovor z baru...
"Primitivní vrah dělá primitivní kroky, profesionální vrah dělá profesionální kroky, ale dokonalý vrah..."
"Dokonalá vražda neexistuje."
To mi Darius tehdy odpověděl, ale mýlil se.
"Dokonalá vražda existuje." řekl jsem nahlas a s tím jsem obálku zase sebral a cestou domů ji hodil z mostu do řeky.
Dokonalá vražda existuje a já jsem toho důkazem, nikdy mě nechytili...
 


Anketa

Líbí se ti mé povídky?

Ano, jsou moc pěkné 57.1% (12)
Většinou ano 4.8% (1)
Jak které 4.8% (1)
Moc ne 23.8% (5)
Jsou odporné 9.5% (2)

Komentáře

1 Ayra chan Ayra chan | Web | 26. ledna 2009 v 0:05 | Reagovat

tak to bolo skvele napisane :)

2 Ayra chan Ayra chan | Web | 26. ledna 2009 v 0:08 | Reagovat

jo celkom vazne :) dokonala vrazda musi byt perfektne napisana nie?

3 PETRS PETRS | E-mail | Web | 26. ledna 2009 v 14:49 | Reagovat

Dokonale napsáno! :-D

4 Ehm? Ehm? | 26. ledna 2009 v 19:15 | Reagovat

Slibná pointa totálně zabitá nijakým zpracováním. Pojala jsi to tím nejjednoduším způsobem. První odstavec byl celkem slibný, líbil se mi. Potom přišlo ono osudné - Teď vám povím....

Lepší by bylo, kdybys popsala Dariusovu smrt třeba z pohledu vraha, ale jako smrt nyní, teď. Co vlastně dělám...

Zabití špendlíkem namočeným v nějaké látce, kterou jsem si zrovna vyrobil a zrovna jsem pomýšlel na nějakou tu vraždičku. Trochu za vlasy přitažené, nemyslíš?

Příliš krátké. Mikropovídky jsou fajn, ale jako detektivka se absolutně nehodí.

Měla bys psát hodně na realitě. Toto je jen popis, kdy sem nahážeš fakta, která na sebe nijak nenavazují. Příliš mnoho náhod.

Celkově je to slabé, a přitom první odstavec vypadal dobře.

P.S: Doufám, že je to TEN Mario:))

Hezký den.

5 Ehm? Ehm? | 26. ledna 2009 v 19:16 | Reagovat

P.P.S: Akřní drama? To je opravdu originál:D

6 _kikuškaa* _kikuškaa* | E-mail | Web | 6. března 2009 v 0:56 | Reagovat

Jo...mně se to líbilo. Kdybys' chtěla sepsat knihu svých povídek. Hromady povídek, tak tahle by tam nádherně padla! Ale zabití špendlíkem mi přišlo až moc na hlavu! :D

7 James Bond James Bond | 10. října 2010 v 18:57 | Reagovat

Ano muže to tak byt naprosto pravda dokonala vražda verim tomu je to naprosto tak a ona opravdu taky že existuje ano protože tohle je jenom takova jak se řika kytička z tech dokonalych vražd tady rozepsana ale mužu vam rict že skutečne dokonale vraždy se tu třeba ani nepopisuji a to jsou takove že vy mužete byt tedka v Pariži a vaš clovek ktereho chcete sejmout muže byt v Los Angeles a stači když mu pošlete obalku s pozdravem a taky že ve vnitř s jedovatou latkou ano to je pravda a ten dotyčny stači když tu obalku otevře a do 20 ti sekund bude na miste mrtvy a řadny lekař na svete mu nedokaře pomoct a na vas nikdo nepřijde je to naprosto tak ano a ten človek ktery tady napsal tuhle historii jak dokazal provest tu jeho dokonalou vraždu ja mu veřim a vim že nejenom takove latky ktere popsal existuji ale i daleko dneska lepši a funkčnejši jsou spusoby ale to neřikam jenom proto že bych nekdo takovy byl to vubec ne jsem slušny a dobry spravdlivy človek v tomhle svete ale je spousta vrahu a najemnich kterych nemužou organy a detektivove dopadnout a ani jim to u soudu prokazat a taky nasilniky ktere znasilnily jednu holku znam osobne tech nasilniku ale policie jim to neprokazala protože advokati nasilniku vytahly jak se řika z lochu a ani chodi dal po tomhle našem svete a prave mluvim o tomhle že to neni dobry když takovy skurveny hajzl chodi potom ješte mezi nama a proto potom na řadu prijde proste rozumny človek treba jako ten ktery napsal svuj pribeh dokonale vraždy a provedl ji i když jemu ten koho von odrovnal nemusel ani ubližit ale jak řikam jsou kurvy kteři chodi po svych nasilnych činech od soudu znova mezi nama a proto prijde človek a chce udelat svou spravedlnost když to neumi soudni system a prave že to udela a provede tak to vyřeši s tim takovym hajzlem jak bylo napsano nahoře a samozřejmne že ten človek ktery s pachatelem a nasilnikem se vypořada po svem dokonalem spusobu pak ani taky nechce aby jeho vubec dopadla policie protože on vi že udelal neco špatneho co se nema delat a nema se zabijet ale taky zaroven vi že pokud on vi jak to udelat ze špatnym clovekem a kdyby to neudelal a pokud to neprovede tu svou dokonale promyšlenou vraždu tak potom policie je na to kratka a takove vrahy a nasilniky by mohly dale pachat svou trestnou činnost a ubližovat jinym treba tak že nekoho zastreli a nebo nejakou holku znasilni a nikdo jim potom nebude moci dokazat že oni lidem ubližily a tak by vrazi a nasilniky pořad chodily na svobode a to se nesmi aby skurvene hajzly byly na svobode mezi nama a proto tady v tomhle svete jsou lidi kteri za tim slidi a vi kdo je špatny skurvy syn a ktereho musi odstranit dokonale a aby potom organy toho kdo je odstranil nenašly a proto ano takovy človek nechce byt zveřejnen a to je naprosta pravda ano a veřte že ten človek popsal naprostou pravdu nahoře .

DOKONALA VRAŽDA EXISTUJE

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.